Rok szkolny pełen filmowych wrażeń!
Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2023/24

 Rok szkolny pełen filmowych wrażeń!Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej 2023/24

Jest coraz więcej zgłoszeń, więc nie czekaj na ostatnią chwilę!
Kino Oskard zaprasza szkoły i przedszkola do udziału w 18. edycji Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. To świetna okazja nie tylko do integracyjnego spotkania uczniów, ale przede wszystkim – możliwość obejrzenia wartościowych filmów. To oferta dla tych, którzy chcą rozwijać kompetencje swoich podopiecznych, pomagać w rozumieniu współczesnego świata i dać możliwość poznawania polskiej i światowej kinomatografii.
Jak wziąć udział?
Rejestracja jest bardzo prosta. Wystarczy odwiedzić stronę https://nhef.pl/zapisy i wybrać Kino Oskard lub Kino Kameralne przy ul. Okólnej.
W nadchodzącym roku szkolnym Kino Oskard będzie realizowało cykle edukacyjne:
Przedszkole: Poznajemy emocje
Klasy 1-3: Cykl indywidualny
Klasy 4-6: Świat filmu
Klasy 7-8: Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty
Szkoła ponadpodstawowa: Maturalne motywy w filmie i literaturze
NOWOŚCI w projekcie
„Poznajemy emocje” – zależy nam, aby towarzyszyć najmłodszym widzom w odkrywaniu siebie i swojej wrażliwości, nauce ekspresji własnych uczuć, radzenia sobie z emocjami i kształtowaniu poczucia własnej wartości.
„Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty” – prezentujemy filmy mające na celu wsparcie uczniów w przygotowaniu się do pierwszego ważnego egzaminu; to cykl, w którym odwołujemy się do tematyki filmów oraz przedstawianych w nich motywów, wskazując jednocześnie lekturę, w której dany topos można znaleźć.
„Maturalne motywy w filmie i literaturze” – nowy cykl który, wraz z poprzednim „Film na maturze”, pomaga młodym ludziom w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości z języka polskiego.
SNH przygotowało katalog z pełnym programem oraz mini katalogi dla każdego poziomu nauczania. W programie znajdzie się blisko 20 nowych tytułów, a wśród nich najnowsze przygody „Kici Koci” oraz – uwielbianej przez przedszkolaki – bohaterki animacji „Basia”. W ramach wszystkich cykli zapraszamy także na projekcje filmów, które pojawiły się w ostatnim czasie na ekranach kin, klasykę kinematografii, a także tytuły, które są dostępne w Polsce tylko w ramach NHEF.
Przygotowany program pozostaje w zgodzie z podstawą programową Ministerstwa Edukacji i Nauki, a towarzyszące mu materiały dydaktyczne stanowią pomoc dla nauczycieli i edukatorów w jej realizacji.
WARTO się zapisać już teraz: https://nhef.pl/zapisy
źródło: Dom Kultury Oskard