Szpital Tymczasowy MTP zatrudni personel medyczny

 Szpital Tymczasowy MTP zatrudni personel medyczny

Ze względu na znaczny wzrost liczby zachorowań na Covid 19, Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego w Poznaniu rekrutuje personel medyczny do Szpitala Tymczasowego MTP w Poznaniu. W związku z tym dyrektor szpitala dr hab. med. Szczepan Cofta wystosował pismo następującej treści:

Szanowni Państwo , w związku z rozważaną koniecznością rozszerzenia działalności Szpitala Tymczasowego , znajdującego się na Międzynarodowych Targach Poznańskich , jesteś my zainteresowani pozyskaniem lekarzy , którzy włączyliby się do pracy, dołączając do naszego Zespołu. Preferowanymi specjalizacjami są specjalizacje: internistyczna, pulmonologiczna oraz lekarze rodzinni. Mile widziana będzie również znajomość systemu Eskulap. Do naszego Zespołu pragniemy również zaprosić opiekunów medycznych oraz pielęgniarki bądź ratowników medycznych.

Decyzję o uruchomieniu Szpitala Tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich Minister Zdrowia wydał 1 lutego br. W halach wydzielone zostały m.in. sale chorych, gabinety lekarskie i zabiegowe, magazyny leków czy magazyn medyczny. W pierwszym etapie do dyspozycji pacjentów będzie 66 łóżek, w tym 10 respiratorowych. Ta liczba może ulec zwiększeniu zależnie od sytuacji epidemicznej.

źródło: Szpital Kliniczny Przemienienia Pańskiego UM w Poznaniu