Niedziela, 14 czerwca 2026
Konin 16°C Koło 16°C Słupca 14°C Turek 16°C
Pilne

Derby dla Polonii. Górnik Konin rozbity w Golinie aż 4:0

Derby regionu pomiędzy Polonią Golina a Górnikiem Konin zakończyły się sensacyjnym i wysokim zwycięstwem gospodarzy. Drużyna z Goliny zdominowała spotkanie piłkarskie i pokonała dotychczasowego lidera rundy wiosennej aż 4:0.

Rewelacyjna pierwsza połowa i nowa taktyka Polonii Golina

Przed meczem oba zespoły dzieliły w tabeli zaledwie trzy punkty, co zapowiadało niezwykle wyrównane spotkanie piłkarskie. Sztab szkoleniowy gospodarzy musiał jednak zmodyfikować dotychczasowy styl gry z powodu licznych urazów w zespole pod koniec sezonu. Zamiast wysokiego pressingu Polonia cofnęła się głębiej na własną połowę, zmuszając rywali do otwarcia się.

Ta decyzja taktyczna przyniosła błyskawiczne rezultaty, a pierwsza bramka ustawiła przebieg meczu. Gospodarze grali z pełną pewnością siebie i wykazali się stuprocentową skutecznością w ataku. Polonia bezlitośnie wykorzystała błędy przeciwnika i zdobyła cztery gole jeszcze przed przerwą. Czterobramkowe prowadzenie po pierwszych 45 minutach gry praktycznie rozstrzygnęło losy prestiżowej rywalizacji.

Problemy w obronie i nieskuteczność Górnika Konin

Dla zespołu z Konina ten pojedynek ułożył się zupełnie inaczej niż dotychczasowe występy w rundzie wiosennej. Górnik przystępował do meczu jako najlepiej punktująca drużyna ligi, która mogła pochwalić się najlepszą defensywą. W Golinie koninianie popełniali jednak poważne błędy indywidualne i zmagali się z chaosem w formacji obronnej.

Goście stworzyli kilka dogodnych okazji do zdobycia bramki, ale zabrakło im zimnej krwi w polu karnym. Ofensywne akcje koninian kończyły się najczęściej nabijaniem dobrze ustawionych obrońców lub bramkarza gospodarzy. Drużyna z Konina nie zdołała strzelić ani jednego gola, który pozwoliłby przywrócić nadzieję na korzystny rezultat.

Po zmianie stron boiska wynik meczu nie uległ już zmianie. W drugiej połowie Polonia skupiła się na defensywie i skutecznie kontrolowała wydarzenia na murawie. Zachowanie czystego konta przeciwko tak groźnemu rywalowi było dla gospodarzy równie ważne, co cztery strzelone bramki. Ostatecznie Polonia Golina dopisała do swojego konta trzy cenne punkty, a dla Górnika Konin ta porażka stała się bolesną lekcją przed końcową fazą rozgrywek.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców z powiatu konińskiego oraz całą lokalną społeczność do obejrzenia naszego materiału wideo. Zobaczcie pełną relację z tego emocjonującego spotkania derbowego i sprawdźcie, jak padły wszystkie bramki w tym niezwykłym meczu!

Udostępnij:

Zobacz również