Mundurowi z Poznania i Szczecina zatrzymali uczestników masowego starcia, do którego doszło na trasie ekspresowej na początku zeszłego roku. Ogromna bijatyka pseudokibiców Lecha i Pogoni zgromadziła dziesiątki zamaskowanych agresorów, a policja udostępniła właśnie wstrząsające dowody z kamer monitoringu drogowego.
Przełom w śledztwie i zatrzymania po bójce na trasie S3
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 25 stycznia 2025 roku na drodze ekspresowej S3. Śledczy z Wielkopolski i Pomorza Zachodniego przez kilka miesięcy szczegółowo analizowali nagrania wideo, aby ustalić tożsamość agresywnych napastników. Identyfikacja była utrudniona, ponieważ większość sprawców zakrywała twarze podczas chuligańskiej ustawki. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie ściśle współpracowali z poznańską policją, co doprowadziło do zatrzymania 32 osób. Skoordynowane działania operacyjne mundurowych miały miejsce 25 maja bieżącego roku.
Zarzuty karne i konsekwencje dla zatrzymanych chuliganów
W masowym starciu na drodze szybkiego ruchu wzięło udział około 120 pseudokibiców reprezentujących zwaśnione kluby piłkarskie. Podczas przeszukań śledczy zabezpieczyli odzież, gotówkę oraz niebezpieczne przedmioty, które sprawcy wykorzystywali w trakcie starcia. Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już oficjalne zarzuty za udział w bójce o charakterze chuligańskim. Podejrzanym grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Aktualnie prokurator objął wszystkich zatrzymanych dozorem policyjnym, a także nałożył na nich bezwzględne zakazy stadionowe. Policjanci zapowiadają, że sprawa ma charakter rozwojowy.
Chcesz zobaczyć oficjalny materiał dowodowy udostępniony przez organy ścigania? Zachęcamy do obejrzenia naszego wideo, w którym pokazujemy kulisy policyjnej akcji i fragmenty zabezpieczonego monitoringu.



