Niedziela, 19 lipca 2026
Konin 17°C Koło 17°C Słupca 16°C Turek 17°C
Pilne

Zderzenie dwóch pociągów w Wielkopolsce

W miejscowości Białośliwie doszło do niebezpiecznego zdarzenia o charakterze kolejowym. W tył zatrzymanego lub poruszającego się składu pasażerskiego uderzył drugi pociąg, co doprowadziło do częściowego wykolejenia wagonów i całkowitego wstrzymania ruchu.

Groźny wypadek kolejowy w Białośliwiu

Do zderzenia doszło na trasie w województwie wielkopolskim, gdzie w tył pociągu PKP Intercity „Staszic” relacji Warszawa Wschodnia – Białogard najechał skład pasażerski przewoźnika Polregio. Siła uderzenia była na tyle duża, że z szyn wypadł ostatni wagon pociągu Intercity oraz część składu Polregio. Na miejsce wypadku natychmiast zadysponowano liczne służby ratunkowe, w tym aż 16 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz policję.

Akcja służb i utrudnienia na linii Bydgoszcz – Piła

W wyniku katastrofy ruch kolejowy na strategicznej linii łączącej Bydgoszcz z Piłą został całkowicie wstrzymany. Pomimo bardzo groźnie wyglądających uszkodzeń obu składów, na szczęście nikt z podróżnych oraz obsługi pociągów nie odniósł poważnych obrażeń ciała. Kilka osób wymagających dodatkowej diagnostyki zostało przetransportowanych przez zespoły medyczne do okolicznych szpitali na rutynowe badania. Obecnie na miejscu zdarzenia wyspecjalizowane służby prowadzą intensywne działania zabezpieczające i szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności oraz przyczyny tego wypadku.

Zobacz materiał wideo z miejsca zderzenia

Zachęcamy Państwa do obejrzenia naszego materiału wideo, w którym prezentujemy pierwsze zdjęcia oraz nagrania z miejsca katastrofy w Białośliwiu. Zobacz, jak wyglądała organizacja akcji ratunkowej oraz usuwanie skutków zderzenia przez wielkopolskie służby.

Udostępnij:

Zobacz również