Rozpoczęto nabór KGW do konkursu kulinarnego ,,Bitwa Regionów”

 Rozpoczęto nabór KGW do konkursu kulinarnego ,,Bitwa Regionów”

Rozpoczął się nabór do największego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich – „Bitwy Regionów”. Konkurs organizuje Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Jesteśmy solidarni z rolnikami i dlatego przygotowujemy dania regionalne z lokalnych produktów, do czego zachęcamy Koła Gospodyń Wiejskich poprzez konkurs „Bitwa Regionów”. Tegoroczna, szósta edycja będzie odbywała się w warunkach trwającej epidemii COVID-19 i podobnie jak nasze życie przeniesie się częściowo do przestrzeni wirtualnej. Zapraszamy uczestniczki do prezentacji potraw w formie multimedialnej.  Mamy nadzieję, że to wyzwanie będzie dla pań ciekawe.

Zachęca Grzegorz Puda, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Idea konkursu zrodziła się z zamiłowania do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru oraz chęci promocji polskiej żywności i szerzenia patriotyzmu konsumenckiego. W ubiegłych latach „Bitwa Regionów” cieszyła się ogromną popularnością. W piątej edycji w 2019 r. wzięło udział prawie 800 KGW. Najlepsze danie – nadzianą roladę z kaczki w towarzystwie gołąbków z modrej kapusty – przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich z Gorzykowa w woj. wielkopolskim.

W tym roku pula nagród wyniesie ponad 35 tys. zł.

źródło/zdjęcia: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa